КрАЗ продовжує співпрацю із науковцями: цього разу із аграрниками

14 квітня, 2016

Черговим кроком «КрАЗу» в напрямку впровадження наукових досліджень у виробництво стала співпраця автозаводу із Національним науковим центром «Інституту механізації та електрифікації сільського господарства». Між  головним інститутом з розроблення механізованих технологій і техніки для АПК Національної академії аграрних наук та національним виробником великовантажної техніки – ПАТ «АвтоКрАЗ», укладено договір про науково-технічне співробітництво у галузі машинобудування. Рішення про співпрацю прийнято з метою створення вітчизняної конкурентоспроможної мобільної сільськогосподарської техніки на базі шасі вітчизняного автомобіля КрАЗ. Передбачається, що нова техніка буде виконувати різні технологічні операції: внесення мінеральних і органічних добрив, обробку ґрунту, сівбу, захист рослин шляхом впровадження сучасних технологій тощо.

Така консолідація виробництва з наукою буде корисною, насамперед, для розвитку аграрного сектору країни. Адже Україна - провідна аграрна держава. Рекордні врожаї основних стратегічних культур - зернових, кукурудзи та насіння соняшнику, обсяги яких щорічно зростають, аграріям неможливо вчасно посадити, зібрати і переробити без потужної техніки.  «АвтоКрАЗ» не так давно почав випускати техніку для аграріїв. В основному це були буряковози та зерновози на базі серійних капотників. Із створенням перспективної лінійки автомобілів колісних формул 4х2, 4х4, 6х4, 6х6 та 8х4 із компонуванням «кабіна над двигуном», а також розширенням меж вантажопідйомності у бік як зменшення, так і значного збільшення, підвищення рівня комфорту, з’явилася можливість для створення на базі КрАЗу різної мобільної спецтехніки для різних галузей економіки країни, у тому числі й аграрного комплексу. Першим в ряду нової потужної техніки для аграріїв став зерновозний автопоїзд КрАЗ-6511С4, здатний перевозити до 75 кубів різного сільськогосподарського вантажу. «КрАЗ» має намір і далі розширювати модельний ряд сільгосптехніки, тепер із залученням інноваційних наукових розробок.

 

Науковці відмічають, що автомобіль для сільського господарства потребує багато властивостей. Насамперед, це потужність та надійність вузлів і агрегатів, що у повній мірі притаманне вантажівкам КрАЗ. Уся нова техніка, яка буде створена завдяки співпраці науковців та промисловців, на їх думку, знайде широке застосування в агропромисловому комплексі України і допоможе зробити аграрний бізнес більш прибутковим та ефективним.

 
Кількість переглядів 1401

Архів новин