На базі КрАЗу створена нова землерийна машина

29 серпня, 2016

Інженерні війська в очікуванні надходження вітчизняної новинки на озброєння ЗС України. Спецавтомобіль для військових створений ПАТ «АвтоКрАЗ» у тісній співдружності з Крюківським вагонобудівним заводом (Кременчук). Траншейно-котлованна машина призначена для риття траншей і котлованів у ґрунтах різних категорій, а також для засипання виїмок і розчищення майданчиків при температурі навколишнього повітря від - 40 oC до + 40 oC при відносній вологості 98%.

Базою траншейно-котлованної машини послужило броньоване шасі всюдихода КрАЗ-5233НЕ колісної формули 4х4, яке має оригінальну конструкцію. Спеціальне шасі, згідно техзавданню, має броньовані кабіну, моторний відсік та паливний бак. Для забезпечення оптимального температурного режиму двигуна під час риття траншей на малих швидкостях руху застосований радіатор із підвищеною тепловіддачею. Для збільшення маневреності спецмашини її колісна база вкорочена до 4000 мм (замість 5000 мм на серійних машинах цієї моделі). Конструкція рами змінена під установку складного землерийного устаткування і штовхаючого відвалу бульдозера, на роздавальної коробці встановлено відбір потужності для приводу спецнадбудови. Конфігурація рами забезпечує виробу особливу міцність і потужність. Крім базового шасі, на замовлення ПАТ «КВБЗ», Кременчуцький автозавод виготовив ряд оригінальних деталей для навісного обладнання.

 
 

У кінці минулого року спецшассі було передано сусідам - на Крюківський вагонний завод для монтажу навісного обладнання. Протягом півроку на полігонах автозаводу і інженерних підрозділів ЗС проходив цикл випробувань нового вітчизняного спецвиробу. Після проходження процедури постановки на озброєння, машина надійде в розпорядження військових.

 

У даний час в зоні військового конфлікту, за даними «Укроборонпрому», задіяні понад 1700 одиниць спеціальної техніки, більшість з якої має поважний вік. Військові експерти відзначають, що відновленою після тривалого зберігання і підтриманням фізично зношеної старої техніки, навряд чи вдасться кардинально поліпшити технічне забезпечення українських військ. Потрібна сучасна, ефективна нова техніка, якою здатний забезпечити вітчизняний виробник - ПАТ «АвтоКрАЗ», у співдружності з підприємствами ОПК країни.

 
 
Кількість переглядів 1655

Архів новин